bip
Przedszkole Publiczne Nr 29 Rzeszów, Wyspiańskiego 16 A

logo

Aktualności

IX Międzyprz. Przegląd Mody Ekologicznej
2017-11-23

"Małe i duże morskie podróże"
2017-11-17

Podczas Dziecięcego Festiwalu Marynistycznego odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA” pod hasłem „Małe i dużemorskie podróże”. Wśród 16035 nadesłanych prac z całej Polski, znajdowały się również prace wykonane przez Naszych Przedszkolaków. A praca Aleksandry Nawłoki z grupy Dębowe Ludki otrzymała nagrodę specjalną! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Pasowanie na przedszkolaka
2017-11-13

Najmłodsze dzieci z grupy Biedronki zostały dzisiaj pasowane na przedszkolaka przez Panią Dyrektor. Najpierw Maluchy zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając, tańcząc i recytując wiersze a póżniej nastąpiła część oficjalna.

Każdy przedszkolak otrzymał drobną słodką niespodziankę ufundowaną przez rodziców.

Chemiczne czary
2017-10-10

Obserwacja różnego rodzaju doświadczeń chemicznych: znikająca woda, podwodny świat, samopompujący balonik, produkcja pasty do zębów dla słonia :)

Dzieci uczestniczyły aktywnie jako osoba wspierająca prowadzącego podczas doświadczeń, poznały sposób pracy chemika oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa i niezbędne akcesoria

Biegi Młodzieżowe
2017-10-07

Już po raz kolejny nasze przedszkole brało udział w Biegach Młodzieżowych. Było nas szesnaścioro - od 3-latka do 6-latków. 5 Maraton Rzeszowsk okazał się dla nas bardzo szczęśliwy. Nasi chłopcy zajęli promowane w biegach miejsca:

I - Bartosz Brożyna

II - Kajetan Ciechanowicz

V - Jakub Zięba 

VI - Jakub Lichtblau

Kolejny zawodnik - Antoni Nawłoka był tuż za podium :(

Udział w zawodach i stanięcie na podium było dla nich ogromnym przeżyciem, a atrakcyjne nagrody: pamiątkowe puchary, dyplomy i piłki sprawiły ogromną radość! Wszyscy nasi uczestnicy otrzymali nagrody za udział w zawodach 

GRATULUJEMY!!!

Na lotnisku w Jasionce
2017-10-02

Przedszkolaki z grup Dębowe Ludki, Pszczółki i Słoneczka odwiedziły Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”. Zwiedzanie rozpoczęło się od spotkania w budynku Terminala Pasażerskiego, gdzie dzieci poznały krótką historię Portu i służbę pracującą w tym miejscu, wysłuchały również jak wygląda krok po kroku ścieżka pasażera. Następnie Przedszkolaki udały się na Taras Widokowy, z którego mogły obserwować samolot, który przygotowywał się do startu. Po przejściu punktu kontroli bezpieczeństwa dzieci udały się na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej, gdzie odbyła się prezentacja sprzętu i pojazdów gaśniczych, a także omówiona została praca Strażaków. Dzieci poznały również niezwykłego pracownika lotniska, tzn. psa, który jak się okazało pełni tam bardzo ważną rolę! Wycieczka na długo pozostanie w pamięci Przedszkolaków, było naprawdę rewelacyjnie!

Muzeum Dobranocek
2017-09-18
 
 
 
18 września w Przeszkolu gościło Muzeum Dobranocek w Rzeszowie z warsztatami "Przygody z dobranocką" z projektu "Dostępne migane dobranocki" dofinansowanego przez MKiDN. 
Uczestnicy zajęć, którzy dobrze  znają bohaterów dobranocek ze szklanego ekranu dziś mieli okazję rozpoznać ich poprzez dotyk, odgadując z zasłoniętymi oczami, jaką postać otrzymali do rąk. 
Najodważniejsi popróbowali swoich sił w odgadywaniu bajek, których bohaterowie widnieją na specjalnych odwzorowaniach kadrów filmowych w tyflodruku oraz dotykowych obrazkach z przewodnika dla osób niewidomych, wydanego w brajlu i druku transparentnym przez Muzeum Doranocek. 
Było to bardzo trudne zadanie, ale z pomocą prowadzących zajęcia oraz podpowiadających kolegów udało się rozpoznać Misia Uszatka, Szczurka Hektora, Misia Colargola, Plastusia oraz małego Pingwina Pik-Poka.
Dzieci wysłuchały też opowiadania o klapniętym uszku Misia Uszatka, poznały kilka czarodziejskich słów oraz zasady savoir vivre w kontakcie z osobami niepełnosprawnymi.
Na koniec spotkania uczestnicy obejrzeli projekcję filmu oraz spotkali się z Uszatkiem i Reksiem.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego