bip
Przedszkole Publiczne Nr 29 Rzeszów, Wyspiańskiego 16 A

logo

Aktualności

Przedstawienie "Dębowych Ludków"
2018-04-24

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi w związku z tym w naszym przedszkolu też postanowiliśmy uczcić ten dzień. Dzieci z grupy Dębowe Ludki przygotowały przestawienie pt. „Eko-Kapturek i ekologia”, które zaprezentowały swoim rodzicom i przedszkolakom. W ten sposób chciały podkreślić, jak ważne jest utrzymywanie czystości w naszym środowisku, dbanie o porządek i zwierzęta. A to wszystko po to, aby nasza planeta była czysta, zielona i wesoła!

"Gnomeo i Julia" wyjście do kina
2018-04-19

Wszystkie przedszkolaki z naszego przerdszkola obejrzały dzisiaj w kinie Wesołą i pouczającą bajkę o ogrodowych skrzatach pt. "Gnomeo i Julia". Mami bohaterowie filmu pomagali sobie nawzajem w trudnej sytuacji jaka ich spotkała.

Urodziny Kubusia Puchatka
2018-04-12

Studentki z URz przedstawiły dzisiaj naszym przedszkolakom piękną opowieść o tym, że warto mieć przyjaciół. Dzieci były zainteresowane przesdstawieniem i bardzo  żywo reagowały na bajkę :)

Dzień Babci i Dziadzia w przedszkolu
2018-01-22

Wszystkie grupy przedszkolne przygotowały dla kochanych Babci i drogich Dziadków wspaniałe przdstawienia z okazji Ich święta. Biedronki i Pszczółki przygotowały przedstawienie jasełkowe a Motylki i Dębowe Ludki zimowe inscenizacje :)

Zabawa karnawałowa w przedszkolu
2018-01-16

Dzieci z wszystkich grup wspólnie bawiły się na wielkim Balu Noworocznym w naszym przedszkolu. Dziękujemy rodzicicom za przygotowanie strojów a dzieciom za wspaniałą zabawę :)

Przedstawienie studentek URz
2018-01-11

Przedstawienie w wykonaniu studentek URz przygotowane dla dzieci z przedszkola

Konkurs międzygrupowy "najpiękniejsza ozdoba choinkowa"
2017-12-19

W dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty wewnątrzprzedszkolny konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Jury konkursowe miało bardzo trudne zadania ponieważ wszystkie prace zasługiwały na nagrodę.

Nasza przedszkolna choinka jest teraz najpiękniejszą choinką na świecie :)

Ochrona środowiaska w moim mieście
2017-11-27

Dzieci z grup Pszczółki i Motylki brały dzisiaj us=dział w uroczystym rozdaniu nagród dla uczestników konkursu "Ochrona środowiaska w moim mieście"

IX Międzyprz. Przegląd Mody Ekologicznej
2017-11-23

"Małe i duże morskie podróże"
2017-11-17

Podczas Dziecięcego Festiwalu Marynistycznego odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA” pod hasłem „Małe i dużemorskie podróże”. Wśród 16035 nadesłanych prac z całej Polski, znajdowały się również prace wykonane przez Naszych Przedszkolaków. A praca Aleksandry Nawłoki z grupy Dębowe Ludki otrzymała nagrodę specjalną! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Pasowanie na przedszkolaka
2017-11-13

Najmłodsze dzieci z grupy Biedronki zostały dzisiaj pasowane na przedszkolaka przez Panią Dyrektor. Najpierw Maluchy zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając, tańcząc i recytując wiersze a póżniej nastąpiła część oficjalna.

Każdy przedszkolak otrzymał drobną słodką niespodziankę ufundowaną przez rodziców.

Chemiczne czary
2017-10-10

Obserwacja różnego rodzaju doświadczeń chemicznych: znikająca woda, podwodny świat, samopompujący balonik, produkcja pasty do zębów dla słonia :)

Dzieci uczestniczyły aktywnie jako osoba wspierająca prowadzącego podczas doświadczeń, poznały sposób pracy chemika oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa i niezbędne akcesoria

Biegi Młodzieżowe
2017-10-07

Już po raz kolejny nasze przedszkole brało udział w Biegach Młodzieżowych. Było nas szesnaścioro - od 3-latka do 6-latków. 5 Maraton Rzeszowsk okazał się dla nas bardzo szczęśliwy. Nasi chłopcy zajęli promowane w biegach miejsca:

I - Bartosz Brożyna

II - Kajetan Ciechanowicz

V - Jakub Zięba 

VI - Jakub Lichtblau

Kolejny zawodnik - Antoni Nawłoka był tuż za podium :(

Udział w zawodach i stanięcie na podium było dla nich ogromnym przeżyciem, a atrakcyjne nagrody: pamiątkowe puchary, dyplomy i piłki sprawiły ogromną radość! Wszyscy nasi uczestnicy otrzymali nagrody za udział w zawodach 

GRATULUJEMY!!!

Na lotnisku w Jasionce
2017-10-02

Przedszkolaki z grup Dębowe Ludki, Pszczółki i Słoneczka odwiedziły Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”. Zwiedzanie rozpoczęło się od spotkania w budynku Terminala Pasażerskiego, gdzie dzieci poznały krótką historię Portu i służbę pracującą w tym miejscu, wysłuchały również jak wygląda krok po kroku ścieżka pasażera. Następnie Przedszkolaki udały się na Taras Widokowy, z którego mogły obserwować samolot, który przygotowywał się do startu. Po przejściu punktu kontroli bezpieczeństwa dzieci udały się na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej, gdzie odbyła się prezentacja sprzętu i pojazdów gaśniczych, a także omówiona została praca Strażaków. Dzieci poznały również niezwykłego pracownika lotniska, tzn. psa, który jak się okazało pełni tam bardzo ważną rolę! Wycieczka na długo pozostanie w pamięci Przedszkolaków, było naprawdę rewelacyjnie!

Muzeum Dobranocek
2017-09-18
 
 
 
18 września w Przeszkolu gościło Muzeum Dobranocek w Rzeszowie z warsztatami "Przygody z dobranocką" z projektu "Dostępne migane dobranocki" dofinansowanego przez MKiDN. 
Uczestnicy zajęć, którzy dobrze  znają bohaterów dobranocek ze szklanego ekranu dziś mieli okazję rozpoznać ich poprzez dotyk, odgadując z zasłoniętymi oczami, jaką postać otrzymali do rąk. 
Najodważniejsi popróbowali swoich sił w odgadywaniu bajek, których bohaterowie widnieją na specjalnych odwzorowaniach kadrów filmowych w tyflodruku oraz dotykowych obrazkach z przewodnika dla osób niewidomych, wydanego w brajlu i druku transparentnym przez Muzeum Doranocek. 
Było to bardzo trudne zadanie, ale z pomocą prowadzących zajęcia oraz podpowiadających kolegów udało się rozpoznać Misia Uszatka, Szczurka Hektora, Misia Colargola, Plastusia oraz małego Pingwina Pik-Poka.
Dzieci wysłuchały też opowiadania o klapniętym uszku Misia Uszatka, poznały kilka czarodziejskich słów oraz zasady savoir vivre w kontakcie z osobami niepełnosprawnymi.
Na koniec spotkania uczestnicy obejrzeli projekcję filmu oraz spotkali się z Uszatkiem i Reksiem.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego