Przedszkole Publiczne Nr 29 Rzeszów, Wyspiańskiego 16 A

Archiwum 2015/2016

Zajęcia adaptacyjne
2016-06-22

W dniu 22 czerwca 2016 gościliśmy w naszym przedszkolu przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami. Dzieci miały okazję poznać salę, panie oraz swoich kolegów. Był czas na wspólną zabawę, poczęstunek. Mamy nadzieję, że maluszki czuły sie u nas dobrze i z uśmiechniętą buzią wrócą we wrześniu. Na pożegnanie dzieci otrzymały od starszaków papierowe motylki o od pań kolorowe balony. Do zobaczenia!

Mistrzostwa Rzeszowa Przedszkolaków w Piłce Nożnej
2016-06-07

W dniach 7 i 9 czaerwca na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbyły się V Mistrzostwa Rzeszowa Przedszkolaków w Piłce Nożnej zorganizowane przez MOS. Nasze przedszkole reprezentowali: Bartek B., Kajetan K., Mateusz C., Mikołaj K., Gabriel P.-F., Filip K., Filip R., Antoni W., Antoni K., Kacper W. oraz grupa cheerleaders.

Podczas rozgrywek zawodnicy zmierzyli się z czterema mocnymi drużynami z grupy: PP21, PP38, PP35 i PP41. W pierwszym dniu eliminacji zajęliśmy I miejsce w grupie wygrywając 3 mecze i 1 remisując. W drugim dniu rozegraliśmy dwa spotkania. Szczególnie emocjonujący był ostatni mecz o I miejsce w Mistrzostwach z PP11. W regulaminowym czase był remis co oznaczało dogrywkę w postaci rzutów karnych. Nasi chłopcy spisali się znakomicie a wspaniałe interwencje bramkarza, poświęcenie i zaangażowanie całej drużyny pozwoliły zdobyć upragniony tytuł. Najlepszy zawodnik drużyny to Bartek B. a najlepszy strzelec turnieju Kajetan K. Jednak wszyscy zasłużyli na slowa uznania! Również rodzice spisali się na medal wspierali naszych piłkarzi i mocno im kibicowali!

Carpathia Festival
2016-05-24

Dzieci z grupy "Motylki" wybrały się na długi, ale jakże niecodzienny spacer.. W ramach "Carpathia Festival" przedszkolaki wystąpiły na scenie prezentując taniec dyskotekowy. Dzieci zaprezentowały się świetnie, licznie zgromadzona publicznosć nagrodziła ich gromkimi brawami.

"Aerobik"
2016-05-13

14 osobowa grupa dzieci z grupy "Motylki" reprezentowała nasze przedszkole w II MIędzyprzedszkolnym Przeglądzie Muzyczno - Ruchowym "Aerobik". Nasz zespół przedstawił układ taneczny z elementami ćwiczeń gimnastycznych do utworu "Bummi Miś". Dzieci prezentowały się wdzięcznie na scenia a układ był energiczny i dynamiczny. Całą choreografię wymyślił i opracował Artur D. , który otrzymał od jury specjalne wyróżnienie.

Przegląd recytatorski
2016-05-12

Dzieci z grupy Motylki wzięły udział w Przeglądzie Recytatorskim utworów Wandy Chotomskiej. dzieci zaprezentowały wiersze "Kapelusz" i "Abecadło". Mali artyści zachwycili umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi :)

PRZEDSZKOLAKI Z BIAŁO-CZERWONĄ
2016-04-29

Jak co roku, starsze dzieci z przedszkola zostały zaproszone na rzeszowski Rynek aby uczcić obchody Dnia Flagi. Wraz z dziećmi z innych placówek zaśpiewaliśmy hymn, odpowiedzieliśmy na trudne pytania dotyczące naszej Ojczyzny oraz wspólnie odtańczyliśmy polski taniec "Polonez". Rzeszowski Rynek w tym dniu był biało-czerwony.

Przegląd Tańców i Przyśpiewek Ludowych
2016-04-20

Dzieci z grupy "Motylki" brały udział w I Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tańców i Przyśpiewek Ludowych. Zaprezentowały wiązankę tańców śląskich. dzieci pokazały nie tylko bogactwo strojów ale również wysoki poziom artystyczny.

Puchar Reksia
2016-04-15

Do sportowej rywalizacji w turnieju sprawnościowym o Puchar Reksia zgłosiło się 20 przedszkoli. Hasło tegorocznych zawodów "Reksio jest sprawny i zdrowy, bo tryb życia prowadzi sportowy". Nasze przedszkole reprezentowała 15 osobowa drużyna, która zdobyła I miejsce w zawodach. Gratulujemy!

IV PKO Maraton Rzeszowski
2016-04-10

Dzieci z grupy "Motylki" uczestniczyły w biegach młodzieżowych podczas IV PKO Maratonu Rzeszowskiego. i tym razem odnieśliśmy sukces. Kajetan K. zajął I miejsce w kategorii chłopców. Kamila C była III a Wiktoria B. IV wśród dziewczynek. Sukces jest tym większy, że na starcie w każdym biegu uczestniczyło ponad 100 przedszkolaków.

Gratulujemy!

CZERWONY KAPTUREK DLA SP NR 16 W RZESZOWIE
2016-03-16

Dzieci z grupy "Biedronki" zaprosiły starszych kolegów ze szkoły podstawowej na przedstawienie "Czerwony Kapturek" . Nasze przedstawienie podobało się wszystkim i starsi koledzy długo bili nam brawo!

GRUPA BEZ PRZEMOCY
2016-03-15

Zajęcia w ramach programu "Grupa bez przemocy" prowadzone są w starszych grupach przez panie z PPP w Rzeszowie. Podczas zajęć lepiej poznajemy swoją grupę i kolegów, uczymy się współpracować i współdziałać, rozpoznajemy swoje emocje.

BIBLIOTEKA PUBLICZNA
2016-03-09

W regularnych odstępach zasu dzieci ze starszych grup - "Motylki" i "Biedronki" chodzą do Biblioteki Publicznej na ulicy Bohaterów. Mają swoje karty biblioteczne. Samodzielnie wybierają i wypożyczają książki, które później w domu czytają wraz z rodzicami.

DZIEŃ BABCI I DZIADZIA W PRZEDSZKOLU
2016-01-29

Dzieci z przedszkola zaprosiły swoje Babcie i dziadziów na uroczystości z okazji ich święta. Każda z grup przygotowała świetny program aby uczciś swych kochanych gości.

MUMINKI
2016-01-21

Studentki URz przyszły do naszego przedszkola ze świetną bajką o przyjaźni i rodzinie - Panieprzedstawiły nam teatrzyk pt. "Muminki", na którym wszyscy dobrze się bawiliśmy.

Szopka w Kielanówce
2016-01-11

Dzisiaj pojechalismy do kościoła w Kielanówce,  żeby obejrzeć szopkę bożonarodzeniową. Jest to wyjątkowa szopka, w której twórca zamieścił ważne miejsca dla naszego miasta i dla całego świata. W szopca porusza się prawie 100 postaci, fruwają anioły, jeżdżą samochody, świecą się swiatła itp.