bip
Przedszkole Publiczne Nr 29 Rzeszów, Wyspiańskiego 16 A

logo

Archiwum 2016/2017

Królewna Śnieżka Słoneczek
2017-06-26

Kopciuszek w wykonaniu studentek URz
2017-06-20

Przedstawienie dla przedszkolaków w wykonaniu studentek URz.

Piknik rodzinny w grupie Biedronki
2017-06-20

Dzieci i nauczycielki z grupy Biedronki zaprosili rodziców i rodzeństwo na piknik rodzinny do Cyziówki. Przedszkolaki pochwaliły się tańcami wykonywanymi na rzeszowskich scenach w ciągu całego roku, Dzieci złożyły muzyczne życzenia rodzicom z okazju=i ich święta a na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały z rąk Pani Dyrektor i swoich nauczycielek dyplomy i upominki na zakończenie roku.

W krainie Smerfów
2017-06-19

"Hej dzieci jeśli chcecie zobaczyć Smerfów las..."

Przedszkolaki zostały zaproszone na przedstawienie muzyczne pt. "W krainie Smerfów" do Instytutu Muzyki URz. Studenci na scenie przedstawili jedną z przygód małych stworków. A, że w bajkach wszystko dobrze się kończy, i ta przygoda zakończyła się wspaniale - nawet zły Gargamel zmienił swoje postępowanie i w końcu przestał polować na niebieskich bohaterów :)

Mini Olimpiada przedszkolna
2017-06-14

Pszczółki z Biedronkami wybrały się dzisiaj do Zespołu Szkół Nr 7 na sportową rywalizację w Mini Olimpiadzie Przedszkolnej. Na miejscu przedszkolaki uczestniczyły w wielu grach i zabawach sportowych dając z siebie wszystko :)

Dzień Mamy i Taty u Motylków
2017-06-13

Najmłodsza grupa - Motylki - zaprosiła dzisiaj swoich rodziców na przedstawienie przygotowane z okazji Ich  święta. Cała scena zaroiła się od żabek i bocianów, które pięknie mówiły wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki.

Przedszkolaki Miastu
2017-06-12

Na Rzeszowskim Rynku dzieci z grupy Biedronki zatańczyły dzisiaj świetny taniec do energicznej piosenki Natalii Oreiro. Dzieci w ten sposób ilustrowały znaną bajkę o indiance o imieniu Pocachontas.

Piknik Rodzinny "Dębowych Ludków"
2017-05-26

Dzieci z grupy Dębowe Ludki wraz z rodzicami uczestniczyły w Pikniku Rodzinnym na "Ranczo Pstrągowa". Na miejscu odbył się występ dzieci dla rodziców z okazji ich święta, wręczono prezenty i uroczystość zakończono wspólnym walczykiem. Wszyscy mogli zwiedzić mini ZOO, gdzie karmiono zwierzęta, zabawić się na placu zabaw. Udział w imprezie dostarczył zarówno dzieciom, jaki i rodzicom pozytywnych emocji.

Warsztaty medyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej
2017-05-22

Święto Flagi
2017-04-28

Jak każdego roku, taki i w tym - przedszkolaki z całego Rzeszowa przyszły na Rynek Rzeszowski  aby oddać cześć naszej Fladze. Wraz z innymi dziećmi dziewczynki i chłopcy z grupy "Biedronki" wspólnie odśpiewali piosenki, zdali test wiadomości o Polsce i na zakończenie wspólnie na rynku zatańczyli narodowy taniec "Polonez" :)

Turniej "Reksia"
2017-04-27

Dzieci z grup "Biedronki" i "Pszczółki" wzięły udział w sportowych zawodach o puchar "Reksia" . Podczas zaciętej rywalizacji z przedszkolakami z innych placówek dzieci udowodniły, Ze są sprawne i wysportowane :) Gratulujemy medali :)

Przedstawienie studentek URz
2017-04-25

Dnia 20.04.2017r. w Publicznym Przedszkolu numer 29 w Rzeszowie studentki II roku Pedagogiki o specjalności Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej wystawiły przedstawienie pt: „W krainie bajek i baśni”.
Przedstawienie opierało się na motywach pięciu znanych bajek i baśniach -„Pszczółce Mai”, „Czerwonym Kapturku”, „Królewnie Snieżce”, „Jasiu i Małgosi” oraz „Smerfach”.
Przygotowania do spektaklu trwały kilka tygodni, ponieważ aktorki, chórek oraz osoby odpowiedzialne za dekoracje potrzebowały czasu na nauczenie się swojej kwestii, znalezieniu odpowiednich strojów i przygotowaniu dekoracji. Spektakl został przedstawiony wszystkim dzieciom uczęszczającym do tego przedszkola. Dzieci były bardzo zainteresowane przedstawieniem i z uwagą obserwowały to, co się dzieje na scenie. Studentkom udało się znakomicie odegrać swoje role, co można było zobaczyć po gromkich oklaskach i uśmiechach małych odbiorców.

PSAR
2017-04-11

W dniu 20.04.2017 animatorzy z Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin w ramach projektu będą czytali w naszym przedszkolu bajeczkę pt. "Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków"

grupa "Biedronki" godzina 12.30

grupa "Pszczółki" godzina 13.00

Przegląd grup tanecznych Cheerleaders
2017-04-06

Grupa Biedronki wzięła udział w Przeglądzie Zespołów Tanecznych "Cheerleaders",  który odbył się w MDK Rzeszów ul. Osmeckiego. Nasz układ "czekolada" spotkał się z dużym zainteresowaniem i zachęcił wszystkich na widowni do wspólnej zabawy. :)

Przegląd tańców i przyśpiewek ludowych
2017-04-06

Dzieci z grupy "Biedronki" wystąpiły w nowoczesnym i żywiołowym "Krakowiaku"  podczas Międzyprzedszkolnego Przeglądu Tańców i Przyśpiewek Ludowych w MDK na ul. Osmeckiego.

Każdy, kto miał okazję zobaczyć naszych przedszkolaków podczas tańca przyznawał, że była to dla dzieci świetna zabawa :)